7 C
Mitrovicë
E mërkurë, Tetor 18, 2017
Një atentat me armë zjarri ndodhi mbrëmjen e djeshme në rrugën “4 Dëshmorët”, në afërsi të gjimnazit “Partizani”. Policia thotë se kur ka shkuar në vendngjarje pas raportimit në sallën operative nga dëshmitarët e ngjarjes, ka gjetur një shtetas të shtrirë dhe të gjakosur i cili u transportua në spitalin...
Gjatë këtij sezoni veror kanë ndodhur shumë raste kur pushuesit kosovarë kanë gjetur vdekjen, si pasojë e mbytjes në det. Sipas zhytësit Ismajl Kasumi, këto raste vijnë si pasojë e mungesës së shpëtimtarëve nëpër bregdetin shqiptar si dhe mungesës së zonave të precizuara se deri ku qytetarët mund të notojnë. “Gjithë...
Referendumi blu me 22 Korrik dhe fitorja plebishitare e Bashës do të shpartallojë Kasandrën e narcistëve. Kur e pyetën Gëten se cila është vepra letrare më e shquar artistike ai u pergjig,pa mëdyshje ,e me pak fjalë, një stil që e kanë vetëm gjenitë: Tartufi tha, sepse nga ekspozimi dhe...
Ajo qe po ndodh brenda partise me te madhe opozitare,eshte nje situate aspak e mire sidomos ne kte momente ku ne vend qe te bejme opozite duhet te merremi me kta “opozitaret” brenda opozites qe tani kujtohen per Partine. Debatet brenda nje partie duhen sidomos kur behet fjale per...
Faleminderit o ju firmetare te medhenj, Faleminderit se na lehtesuat pune, madje na cliruat, tani flasim lirshem. Faleminderit qe e nxorret koken qe deri me sot e mbanit si struci, faleminderit qe po tregoni se kush keni qene me kohe, faleminderit qe po flisni e po beni qe te flitet akoma...