14 C
Mitrovicë
E martë, Tetor 17, 2017
Referendumi blu me 22 Korrik dhe fitorja plebishitare e Bashës do të shpartallojë Kasandrën e narcistëve. Kur e pyetën Gëten se cila është vepra letrare më e shquar artistike ai u pergjig,pa mëdyshje ,e me pak fjalë, një stil që e kanë vetëm gjenitë: Tartufi tha, sepse nga ekspozimi dhe...
Ajo qe po ndodh brenda partise me te madhe opozitare,eshte nje situate aspak e mire sidomos ne kte momente ku ne vend qe te bejme opozite duhet te merremi me kta “opozitaret” brenda opozites qe tani kujtohen per Partine. Debatet brenda nje partie duhen sidomos kur behet fjale per...
Pertej faktit se kush i fitoj zgjedhjet e kush do të bajë opozitën, asnjë politikan dhe analist me mend në kokë nuk mund të anashkalojë rolin vendimtarë të kryetarit të PD z Lulzim Basha në dekriminalizimin e parlamentit të dalë nga zgjedhjet e vitit 2013, pushtetit lokal, institucioneve të shtetit...