10 C
Mitrovicë
E enjte, Tetor 12, 2017
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka realizuar një bisedë telefonike me presidentin izraelit, Reuven Rivlin, në lidhje me tensionin e fundit në Mesxhid-i Aksa në Jerusalem. raporton Anadolu Agency (AA). Sipas informacioneve nga burime presidenciale mësohet se presidenti Erdogan gjatë bisedës telefonike ka theksuar se ngjarja e...
Policia ka arrestuar një mashkull të moshës 40-vjeçe dhe një të ri, pasi kishin përdorur shporta të metalta për mbeturina dhe shpatë gjatë një rrahje bizare. Ata kanë konfirmuar se dyshja e përfshirë në zënkë janë nga Bronksi i New York-ut, dhe kanë shpjeguar në detaje arsyen e fillimit të...
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.7 ka vrarë të paktën dy persona në ishullin grek Kos dhe ka plagosur 200 të tjerë në qytetet bregdetare greke dhe turke, njofton The Guardian Tërmeti goditi pranë destinacioneve kryesore turistike rreth detit Egjej në orët e para të së premtes, thanë zyrtarët...
Një tërmet i fuqishëm goditi ishujt grekë dhe bregdetin turk në Egje, duke vrarë së paku dy njerëz në ishullin Kos të Greqisë, plagosur mbi 100 dhe duke dëmtuar ndërtesa. Kryetari i qytetit Kos, Giorgos Kyritsis, dha bilancin e viktimave. Sipas Institutit Gjeologjik të SHBA-së, tërmeti me fuqi prej 6.7 shkallësh...
LiveLeak ka publikuar një video në të cilën shfaqet momenti kur një grup burrash plaçkitin dy filiale të një banke në Caiaponia në pjesën jugperëndimore të Goias në Brazil, duke përdorur lëndë shpërthyese. Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin kur një grup burrash shfaqen para bankës të armatosur deri në...