7 C
Mitrovicë
E mërkurë, Tetor 18, 2017
Policia e Tiranës ka sekuestruar një sasi prej 55 kg drogë gjatë një operacioni duke arrestuar babë e bir. Sipas të dhënave zyrtare, është finalizuar me sukses operacioni policor i koduar “END OF JULY” (Fundi i korrikut). Seksioni për hetimin e narkotikëve në bashkëpunim me forcat operacionale pranë D.V.P. Tiranë,...
Qendra e Monitorimit Europian për Drogat dhe varësinë nga Drogat (EMCDDA) në vijim të publikimit të raportit të saj vjetor, ka dhënë informacion të detajuar lidhur me ndryshimin e tregut të barit të kanabisit në Europë. Sipas hartës së publikuar nga EMCDDA, Shqipëria është nyje e trafikimit të kanabisit...
209 bimë narkotike kanabisi u asgjësuan përmes djegies nga Policia e Krujës. Në bazë të informacioneve të disponuara nga strukturat policore gjatë kontrollit të ushtruar në fshatin Mafsheq, Bashkia Krujë u gjetën dhe asgjësuan 209 bimë narkotike. Policia thotë se vijon puna për zbulimin e autorëve të përfshirë në këtë veprimtari...
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se ka përmbyllur në vija të përgjithshme bisedimet për blerjen e sistemeve raketore S-400 nga Rusia. Kreu i shtetit turk iu përgjigj interesit të gazetarëve në Aeroportin “Esenboga” të Ankarasë, menjëherë pas kthimit nga turneu i vizitave në vendet e Gjirit. I pyetur rreth...
Në fshatinë Korroticë e Epërme, të Drenasit një femër ka raportuar se në rrethana të panjohura vetura e saj me targa gjermane është përfshirë në zjarr. Njësitë relevante kanë dalë në vend të ngjarjes dhe zjarrfikësit kanë shuar zjarrin. Përveç dëmeve të konsiderueshme materiale nuk ka të lënduar
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti dhe i pari i bashkësisë islame, Naim Tërnava, janë kërcënuar publikisht, me anë të grafiteve nga njerëz të panjohur, raporton "Zëri.info". Shkak i këtyre kërcënimeve sipas shënimeve është xhamia e cila është planifikuar të ndërtohet në Dardani. Nëpërmjet këtyre grafiteve, të...
Tatjana Roik kishte zgjedhur Ksamilin që t’ia bënte surprizë së bijës, për të festuar 15-vjetorin e saj. Ksenia ishte fëmija i vetëm i saj dhe këtë vit ajo kishte vendosur që bashkë me të, t’i kalonte pushimet në bregdetin shqiptar. Por siç edhe ajo është shprehur, në gjendje mjaft të...
Qytetarët e Mitrovicës kanë kritikuar mos mirëmbajtjen e aparateve për dokumente të vendosura në tri pika në qytet, të cilat nuk mirëmbahen edhe shpesh vetëm marrin parat por nuk kryejnë funksionin për lëshim të dokumenteve për çka janë dedikuar. Vendosja e tyre pat gëzuar qytetarët që shpresuan se ato do...
Hamëz, Rifat dhe Adem Jashari janë këta të tre vëllezërit e kësaj familje legjendare të cilët i dhanë kaq shumë Kosovës në një fotografi të rrallë para disa viteve. Nga të tre vëllezërit siq dihet vetëm Rifati (në mes) është i gjallë ndërsa Hamza dhe Ademi kishin rënë dëshmorë gjatë...
Hyrije Dobrunaj, asambliste e LDK-së në Deçan thotë se Rasim Selmanaj po e përdor makinën zyrtare edhe pasi paralajmëroi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të komunës. Asamblistja e LDK-së në Kuvendin Komunal të Deçanit, Hyrije Dobrunaj, kur foli për KALLXO.com paralajmëroi ankesë në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal, pasi...